20.3.2023

"Inatreq™ Active" patvirtintas Lietuvoje

Something went wrong. Please try again later...

Lietuvos rinkai pristatytas naujas javų fungicidas su pažangiausia „Inatreq™ active“ veikliąja medžiaga.

 

„Corteva Agriscience“ paskelbė, kad Lietuvos augalininkystės tarnyba patvirtino pirmojo produkto, kurio sudėtyje yra nauja veiklioji medžiaga „Inatreq™ active“, registraciją.

Univoq™ fungicidas su veikliąja medžiaga Inatreq Active gavo registraciją ir dabar gali būti parduodamas ir naudojamas Lietuvoje. Tai naujas fungicidas, suteikiantis išskirtinį gydomąjį ir apsauginį veikimą prieš visas Septoria rases ir užtikrinantis ilgalaikę tvarią fungicido strategiją ūkiuose.

 

Patentuota i-Q4™ formuliacija leidžia Univoq fungicidui prilipti ir tolygiai pasiskirstyti lapo paviršiuje.

 

Jau šį sezoną Lietuvos ūkininkai turės galimybę jį naudoti ir savo javų laukuose.  Inatreq active iki šiol buvo patvirtintas naudoti Prancūzijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Airijos Respublikoje, Vokietijoje, Graikijoje ir Serbijoje, registravimo procesas tęsiamas visoje Europoje, įskaitant Šiaurės ir likusias Baltijos šalis.

 

Inatreq active pasižymi puikiomis biologinėmis savybėmis, o naujasis veikimo būdas prieš Septoria ūkininkams suteiks naują įrankį, padedantį valdyti ligą, nes Inatreq active neturi jokio kryžminio atsparumo rinkoje esančioms javų fungicidų grupėms. Produkto panaudojimo savybės bei efektyvumas prieš septoriozę bei kitas pagrindines javų ligas, tokias kaip DTR, miltligę, rūdis ir fuzariozę suteiks javų augintojams išskirtinę naudą.

 

Įmonės Corteva Agriscience javų fungicidų skyriaus vadovas Skandinavijos ir Baltijos šalims Hans Raun paminėjo: „Didžiausia fungicido Univoq stiprybė – patikimas ir geras veikimas prieš dvi svarbiausias kviečių ligas Lietuvoje - tai Septoria ir DTR.“

 

Univoq fungicido registravimas Lietuvoje yra itin reikšmingas įvykis javų augintojams, kuriems reikia naujos inovatyvios cheminės medžiagos, kad apsaugotų savo pasėlius ir įveiktų tvaraus valdymo iššūkius. Inatreq active veiklioji medžiaga veikia kitaip nei visi kiti Lietuvos rinkoje esantys javų fungicidai, todėl, siekiant sumažinti atsparumo vystymąsi, labai svarbu, kad Univoq būtų tinkamai panaudotas visoje fungicidų programoje. Per pastarąjį dešimtmetį, kai Univoq buvo tiriamas ir bandomas įvairiomis sąlygomis, jis parodė puikų apsauginį veikimą ir gebėjimą išlaikyti pasėlius žalesnius ilgiau, o tai leidžia augalams išnaudoti savo derliaus potencialą”.

 

Univoq rekomenduojamas naudoti kviečiuose, rugiuose ir kvietrugiuose, purškiant T1, T2 ar net T3, priklausomai nuo pasėlių, ligos intensyvumo ir vietos sąlygų.

 

Kaip sakė „Corteva Agriscience“ Skandinavijos ir Baltijos šalių generalinis direktorius Lars M. Dinesen (Larsas M. Dinesenas), „Corteva Agriscience“ turi labai stiprų ir novatorišką ateinančių naujų produktų krepšelį, o Univoq pristatymas yra didelis pasiekimas ne tik pačiai įmonei, bet ir Lietuvos ūkininkams. Dėl natūralios Inatreq active kilmės mes taip pat patenkiname Europos vartotojų poreikius tvariau pagamintam maistui.

 

“„Corteva Agriscience” yra pasaulinė tyrimų ir plėtros įmonė, 100 % orientuota į naujų produktų ir technologijų tiekimą ūkininkams. Univoq yra vienas iš pirmųjų naujų javų fungicidų iš mūsų produktų portfelio ir aiškus signalas, kad „Corteva Agriscience” ir toliau tiekia aukščiausios kokybės augalų apsaugos sprendimus savo klientams”.