Belkar - tobulumo link

Something went wrong. Please try again later...

Artėjanti žieminių rapsų sėja ir piktžolių kontrolė pasėliuose yra nemažas iššūkis ūkininkui. Dažnas ūkininkas jau dabar pradeda planuoti, kokiais herbicidais reikės nupurkšti pasėlius, kad šie nekonkuruotų su piktžolėmis, galėtų tolygiai augti ir vystytis ir tokiu būdu pasiektų optimalų augimo tarpsnį bei pasiruoštų žiemojimui.

CortevaTM Agriscience kompanija rekomenduoja herbicidą žieminiams rapsams BELKAR™. Herbicidą sudaro dvi veikliosios medžiagos: Arylex™ Active bei pikloramas.   

BELKAR™ galima purkšti vieną arba naudoti mišinyje su METAZAMIX™. Puškiant herbicidų mišinį rekomenduojama norma yra 0,25 l/ha BELKAR™ pridedant 0,6 l/ha METAZAMIX™. Purškiant  žieminių rapsų pasėlį produktų mišiniu užtenka vienkartinio purškimo. Jei pasėlyje yra javų pabirų, reikėtų naudoti tam skirtą herbicidą, tačiau nemaišant jo su BELKAR™ ir METAZAMIX™. Geram rezultatui pasiekti, būtina, kad piktžolės būtų sudygusios, o BELKAR™ ir METAZAMIX™ purškiamas kai žieminiai rapsai turi 2-4 tikruosius lapelius. Svarbu įsitikinti, kad purškiant 2 tikrųjų lapelių tarpsnyje (BBCH 12) 90% žieminių rapsų pasėliai būtų pasiekę šį augimo tarpsnį.

BELKAR™ galima naudoti ir vieną. Pirmas purškimas atliekamas rapsams esant 2-4 lapelių tarpsnyje (norma 0,25L/ha). Antrą kartą purškima kai rapsai yra 6 lapelių tarpsnyje. Norma ta pati – 0,25L/ha.

Jei rapsai turi 6 lapelius galimas ir vienkartinis Belkar purškimas 0,5 L/ha norma

Nerekomenduojama naudoti didesnės nei 0,25L/ha Belkar normos, jei rapsai neturi 6 lapelių.

Dirvinė čiužutė

Bekvapis šunramunis       

Vijoklinis pelėvirkštis  

Rugiagėlės     

Kibusis lipikas

 

BELKAR™ ir METAZAMIX™ mišinio privalumai:

  • Naikina daugelį pagrindinių bei probleminių dviskilčių piktžolių rapsų pasėlyje rudenį po sudygimo: ramunes, aguonas, lipikus, rugiagėles, snapučius, daržines žliūges, trikertes žvagines ir kt.
  • Dirvos dėgmė neturi įtakos produkto efektyvumui. Abi veikliosios medžiagos veikia per lapus, todėl gerai sunaikinamos jau sudygusios piktžolės.
  • Dirvos paruošimo būdas nėra svarbus produkto veikimui. Netolygiai išdirbta dirva ir nedideli grūmstai dirvos paviršiuje neturės esminės įtakos produkto veiksmingumui.
  • Produktas efektyvus sėjant žieminius rapsus į ražienas ir esant dideliam šiaudų kiekui dirvos paviršiuje. Svarbu, kad purškimo metu piktžolės būtų sudygusios.
  • Naudojamas visų tipų dirvožemiuose.
  • Greitai pastebimas vizualus efektas, lengva įsitikinti produkto veiksmingumu.
  • Užtenka vienkartinio purškimo, kad pasėlis būtu švarus nuo piktžolių ir galėtų pasiruošti žiemojimui.

 

BELKAR™ naikina platų dviskilčių piktžolių spektrą ir skirtas purkšti žieminius rapsus rudenį. Produktas veikia per lapus ir neturi dirvinio poveikio, todėl tai ypatingai aktualu tais atvejais, jei ruduo sausas ir dirvoje trūksta drėgmės.