17.4.2020

Korvetto™ - stipresnis dar nesukurtas

KorvettoTM – tai dar vienas naujas įmonės Corteva Agricience™ kūrinys, su kuriuo ir vėl išdidžiai žengiame į žieminių rapsų herbicidų rinką.

 

Praeitą rudenį žieminių rapsų buvo pasėta rekordiškai daug. Tam buvo labai palankios meteorologinės sąlygos. Sausas, šiltas ir ilgas ruduo leido atlikti visus žemės ūkio darbus laiku. Tačiau dėl tokių orų nepakankamai gerai suveikė dirviniai herbicidai, kurių geram efektyvumui būtina dirvos drėgmė. Todėl, net ir laiku viską padarius, rezultatas buvo ne toks, kokio tikėtasi. Ūkininkai, kurie pasirinko dirvinio tipo herbicidus žieminių rapsų pasėliams purkšti, turėtų atidžiai pereiti savo laukus ir įvertinti piktžolėtumą. Yra didelė tikimybė, kad tuose laukuose bus likę piktžolių. Dirviniai herbicidai blogiau veikia ir daug organikos turinčiose dirvose bei laukuose, kur rapsai sėti į ražienas. Be to, dauguma dirvinių herbicidų silpniau veikia usnis, rugiagėles, ramunes.

 

Apsėta daug hektarų, visi rapsai peržiemojo ypač gerai, todėl piktžolėtumo situacijų laukuose bus visokių.

 

Džiaugiamės, kad jau šiais metais ūkininkai turės stiprų įrankį kovoti su piktžolėmis žieminiuose rapsuose. Tai herbicidas KorvettoTM.

 

KorvettoTM yra selektyvus herbicidas, skirtas sudygusių dviskilčių piktžolių naikinimui pavasarį žieminių rapsų pasėliuose. KorvettoTM sudėtyje yra dvi veikliosios medžiagos: ArylexTM active (mokslinis pavadinimas haloksifenmetilas) ir klopiralidas. Abi veikliosios medžiagos priklauso sintetinių auksinų grupei ir į piktžoles patenka per lapus, todėl dirvos sudėtis ir drėgmė neturi jokios įtakos produkto veikimui. Herbicidas labai gerai naikina daugelį dviskilčių piktžolių, tokias kaip rugiagėles, baltąsias balandas, dirvines usnis, kibiuosius lipikus, bekvapius šunramunius, aguonas birules, raudonžiedes notreles, vaistines žvirbliarūtes, snapučius ir daugelį kitų. Registracinių bandymų rezultatai, kurie buvo surinkti per keletą metų iš įvairių šalių, nuteikia labai optimistiškai – produktas veikia puikiai (žr. 1 pav.). Poveikis jautrioms piktžolėms išryškėja jau po kelių dienų. Jų augimas sustoja, o piktžolės visiškai žūsta per 4–6 savaites po purškimo.

 

KorvettoTM purškiamas pavasarį, nuo stiebo ilgėjimo pradžios, kol butonai apsigaubia lapais (BBCH 30–50). Norma: 1,0 l/ha. Geriausios sąlygos purkšti, kai dienos tempera- tūra yra +10 °C. Kai kurios piktžolės, tokios kaip aguonos birulės, baltosios balandos, kibieji lipikai, raudonžiedės notrelės, vaistinės žvirbliarūtės, bus sunaikintos esant ir žemesnei oro temperatūrai. Nepurkškite, jei prieš ar po purškimo prognozuojamos šalnos. Įprastai, nuėmus KorvettoTM purkštų žieminių rapsų derlių, galima sėti visus augalus be apribojimų.

1 pav. Korvetto™ efektyviai naikina daugelį kitų piktžolių
1 pav. Korvetto™ efektyviai naikina daugelį kitų piktžolių
1 pav. Korvetto™ efektyviai naikina daugelį kitų piktžolių
1 pav. Korvetto™ efektyviai naikina daugelį kitų piktžolių
2 pav. Sunaikinamos net ir didelės rugiagėlės
2 pav. Sunaikinamos net ir didelės rugiagėlės
2 pav. Sunaikinamos net ir didelės rugiagėlės
2 pav. Sunaikinamos net ir didelės rugiagėlės